Teknoloji

Bazı Samsung Galaxy S21 Kullanıcıları Mayıs Güncellemesi İle Gelen Pembe Çizgiden Şikayetçi

Samsung Galaxy S21 serisi, iki yılı aşkın bir süre önce piyasadaydı ve bu süre zarfında SAMSUNG herhangi bir rastgele kusuru ve kusuru düzeltmede harika bir iş çıkardı. Ancak, özellikle büyük yazılım güncellemelerinden sonra zaman zaman bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Ne yazık ki, sorunun bu bağlamda olağandışı olduğunu söyleyemeyiz.

Hemen hemen aynı sorun, Samsung’un artık 2 yaşına giren amiral gemisi cihazında da ortaya çıktı. Kullanıcılar, Mayıs sistem güncellemesiBunu yaptıktan sonra ekranlarında teğet pembe-yeşil çizgilerin göründüğünü bildirdiler.

Sorunu Samsung forumlarında gündeme getiren bir kullanıcı, ‘380 dolarlık ekran değiştirme tavsiyesi’ aldığını belirtti.

Mayıs ayı güncellemesinin ardından bazı kullanıcılar Galaxy S21 ekranında takılıp kaldı. pembe veya yeşil bir çizgi belirir farketti. Bu çizgi, daha önce Galaxy S20 modellerini etkileyen bir soruna benziyor. Bu sorunun donanımdan veya yazılımdan kaynaklandığı düşünülmektedir.

Bir kullanıcı, Galaxy S21 Ultra’daki pembe çizgi sorununu çözmek için Samsung topluluğundan teknik yardım istedi. Yaklaşık olan ekranı değiştirmeleri önerildi. 380 dolar içinkarşılık gelir.

Yorumlarda, kullanıcılar %80’i aynı sorunu yaşadığını bildirdi . Bu durum cihazların donanımlarında veya yazılımlarında bir arıza olduğunu gösterir. Başka bir kullanıcı, Galaxy S21 Plus’ın Mayıs güncellemesini çalıştırdıktan sonra pembe bir çizgi aldığını bildirdi. Bazı kullanıcıların ekranlarında sadece bir satır değil, hatta 2 veya daha fazla satır belirdi.

Bu garip ekran değiştirme tavsiyesinin ardından Samsung, etkilenen kullanıcıları mağdur etmeyecek. Ücretsiz değişim yapacağını kullanıcılara direkt olarak iletmiştir. . Ancak şu anda kamuoyuna resmi bir açıklama yapılmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu