Haber

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden Derince Millet Bahçesi’ne Kahvehane

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Derince Millet Bahçesi içerisinde yer alacak olan Derince Millet Kahvesi’ni tüm unsurlarıyla okuyuculara modern kütüphane hizmeti sunmak amacıyla; Akıllı kütüphane sistemleri, basılı ve elektronik kütüphane koleksiyonlarıyla donatılması ve çağdaş kütüphane mobilyalarıyla kurulumu için ihale düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binası ihale salonunda gerçekleştirilen elektronik ihaleye iki firma teklif verdi. İhalede en düşük teklif 5 milyon 294 bin 820 TL oldu.

MİLLETİN DERİNCE SAHİLİ

Büyükşehir Belediyesi gençliğe ve geleceğe yatırım yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Derince Millet Bahçesi’nde gençlerin okuyabileceği millet kahvesi için büyük bir kütüphane kuruluyor. Derince Millet Kahvehanesi çalışmalarında son aşamaya gelindi. Heyetin işi için açılan ihaleye iki firma teklif verdi, teklifleri kurul tarafından değerlendirilecek.

28 BİN E-KİTAP VERİ TABANI

Derince Millet Bahçesi’ndeki Millet Kahvesi’ne 70 bin metrekare alan üzerine inşa edilen kütüphane kurulumu için Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Kültür Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürlüğü tarafından ihale açıldı. Kütüphanenin boyama ihalesini kazanan firmanın yapacağı çalışmalar kapsamında; 1 adet Akıllı Kütüphane Sistemi Yazılımı, 9 adet Bilgisayar Terminali, 1 adet Yazıcı, 1 adet Kütüphanecilik teknik süreçleri (katalog sınıflandırma), 1 adet 28 bin e-kitap aboneliği ve entegre kütüphane otomasyon entegrasyonu, 1 adet Katalog tarama, 1 adet Kiosk sistemi, 200 adet kitap rafı takviyesi, 21 adet kitaplık , 21 adet çalışma masası, 12 adet masa, 34 adet seperatör, 1 adet tezgah, 1 adet servis tezgahı, 9 adet dolap, 4 adet çekmece, 152 adet sandalye, 60 adet metal direk, 2 adet peyzaj ve multimedya materyali, kütüphanecilik. Süreçleri yürütecek ve yayınları sınıf numaralarına göre raflara yerleştirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu