Haber

Eski Bakan Necmettin Cevheri Öldü

Eski bakan Necmettin Cevheri (93), Ankara’da hayatını kaybetti.

Adalet, Tarım ve Turizm Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Necmettin Cevheri, tedavi gördüğü özel hastanede dün hayatını kaybetti. Maden için bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde cenaze töreni düzenlenecek. Törenin ardından Cevheri, ikindi namazının ardından Cebeci Aile Mezarlığı’nda toprağa verilecek. 30 Haziran 1930’da Şanlıurfa’da doğan Cevheri, Galatasaray Lisesi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 7 dönem Şanlıurfa milletvekili olan Cevheri, Turizm ve Tanıtma, Adalet, Tarım ve Köyişleri, devlet bakanlıkları ve başbakan yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Tarım, Adalet ve Turizm Bakanlığı’nda görev yapan eski Şanlıurfa Milletvekili ve devletin önemli isimlerinden Necmettin Cevheri’nin vefat haberini üzüntüyle öğrendim. ve ülkemizin yetiştirdiği siyasi şahsiyetlere rahmet, kederli ailesine Allah’tan rahmet, tüm Şanlıurfalı hemşehrilerimize ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı Ali olsun.”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, şunları söyledi: “Ülkemizin yetiştirdiği eski bakanlarımızdan Şanlıurfa Milletvekili, değerli devlet adamı ve siyasetçi Necmettin Cevheri’nin vefat haberini derin bir üzüntüyle karşılıyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet, başsağlığı dileriz. kederli ailesine ve tüm sevenlerine. Mekanı cennet olsun.” kurmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu