Yaşam

‘Arap Kadri ile Tarzan’ın fragmanı yayınlandı

İSTANBUL (İGFA) –Başrollerinde Ahmet Mümtaz Taylan, Necip Memili, Zeynep Çamcı, Yalçın Hafızoğlu, Melis İşiten, Birgül Ulusoy, Taner Turan, Cem Zeynel Kılıç, Hira Koyuncuoğlu, Eda Özel, Yaşar Karakulak, Neslihan Yeldan ve Sinan Bengier’in yer aldığı ‘Arap Kadri ve Tarzan’ fragmanı ‘nin çizgi film kahramanlarından uyarlanması izleyicilerde heyecan yarattı.

70’li ve 80’li yıllarda Fırt Dergisi’nde yayınlanan, Arap Kadri ve Tarzan efsanesinin yeniden doğup sinemaya uyarlandığı, senaryosunu Tekin Aral’ın yazdığı, Latif Demirci’nin replikleriyle hayat bulan film, dönemin öne çıkan yapımlarından biriydi. sevilen fenomen hikayesi, muhteşem prodüksiyonu ve muhteşem oyunculuğuyla sezona damga vuruyor. Yapımlarından biri olarak dikkat çekti.

Senaryosunu Volkan Öge ve Ömer Fikret Şen’in yazdığı, yönetmenliğini Emre Kavuk’un üstlendiği film için 1,5 yıl boyunca ön hazırlıklar yapıldı.

Yeni mizah anlayışıyla sinemaya yeni bir soluk getiren filmde, ormanda yaşayan insanlar susuzluktan dolayı dayanılmaz bir sorun yaşıyor. Bu nedenle çözüm arayan Tarzan ile çözüm aramayan Arap Kadri liderlik çatışması içindedir. Komik bir hikaye serisinden uyarlanan ‘Arap Kadri ve Tarzan’ filminde Arap Kadri özgürlüğüne düşkündür ve kurallara uymaz. Şehir hayatından sıkılan ve ormanın derinliklerinde yaşamayı tercih eden bu renkli karakter, karşılaştığı düzenli hayata da engel oluyor. Ormanın hakimi sayılan Tarzan’ın kurduğu bu düzenli hayat artık tamamen değişmiştir. Arap Kadri’nin uyumsuzluğu ormanın huzurunu bozar ve bu durum Tarzan ile Arap Kadri’nin arasını açar. İkisi arasında başlayan bu farklı çatışma, doğa ve şehir yaşamının çarpıcı bir karşılaştırmasını hem komik hem de düşündürücü bir hikaye olarak sinema izleyicisine sunuyor.

15 Aralık’tan itibaren beyazperdede gösterime girecek olan sinema, hem yetişkinlere hem de çocuklara oldukça keyifli bir iki saat vaat ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu